2024.01.24/4122) ΤΕΥΧΟΣ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ

Ημερ/νία Πρωτ.
Τελική Ημερ/νία

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

(Αρ. πρωτ. Τεύχους Διακήρυξης:  4122  /24-01-2024)

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας (ΕΛΚΕ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, ενεργώντας ως Αναθέτουσα Αρχή, προκηρύσσει ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΑΝΟΙΚΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ “κάτω των ορίων” για την  προμήθεια  αναλωσίμων με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής, στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου  με τίτλο: «SUB3: Εφαρμοσμένη έρευνα στην Ιατρική Ακριβείας μέσω ενός οργανισμού ΝΠΙΔ (Ι.Τ.Ε) - «Ελληνικό Δίκτυο Μοριακής Ογκολογίας – ΕΔΙΜΟ-ΥΠΟΕΡΓΟ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ» με κωδ. ΕΛΚΕ ΠΘ 7463.01 και Ε.Υ τον  Καθ. Αθ. Κωτσάκη).

Η παρούσα σύμβαση χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση – NextGeneration EU μέσω του ΠΔΕ (κωδικός ΣΑΤΑ ΤΑ019) από το Ταμείο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας και αφορά στο Έργο με τίτλο «SUB3: Εφαρμοσμένη έρευνα στην Ιατρική Ακριβείας μέσω ενός οργανισμού ΝΠΙΔ (Ι.Τ.Ε) - «Ελληνικό Δίκτυο Μοριακής Ογκολογίας - ΕΔΙΜΟ»» (Κωδικός ΟΠΣ ΤΑ 5184864) / Προμήθεια Αναλωσίμων Υποέργο 20 «Ελληνικό Δίκτυο Μοριακής Ογκολογίας - Παν. Θεσσαλίας», με δικαιούχο τον ΕΙΔΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΚΟΝΔYΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κωδ. ΕΛΚΕ ΠΘ 7463.01), η οποία έχει ενταχθεί με βάση την Α.Π.: 54915 ΕΞ 2023/07.04.2023 (ΑΔΑ: 6ΠΓΨΗ-4ΨΦ)  Απόφαση Ένταξης του Έργου, στο πλαίσιο του ΤΔΕ και της υλοποίησης του φυσικού αντικειμένου του έργου «SUB3: Εφαρμοσμένη έρευνα στην Ιατρική Ακριβείας μέσω ενός οργανισμού ΝΠΙΔ (Ι.Τ.Ε) - «Ελληνικό Δίκτυο Μοριακής Ογκολογίας - ΕΔΙΜΟ», Υποέργο Προμηθειών «Μελέτη παράλληλων μεταλλάξεων και παραλλαγών άγνωστης κλινικής σημασίας στον καρκίνο» του Έργου SUB3, με κωδ. ΕΛΚΕ 7463.01, Επιστημονικά Υπεύθυνο τον Καθηγητή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας κ. Αθανάσιο Κωτσάκη, με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5184864 της Δράσης με ID 16618, το οποίο υπεβλήθη μέσω του ΟΠΣ ΤΑ στις 23/02/23.

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια εργαστηριακών αναλωσίμων:

• Τμήμα Α:. Αντιδραστήρια Εργαστηρίων Άμεσης Ανάλωσης (συστημικός αριθμός διαγωνισμού:285481)

• Εκτιμώμενη αξία ειδών του Τμήματος σε ευρώ, χωρίς ΦΠΑ : 116.315,00€

Εκτιμώμενη αξία ειδών του Τμήματος σε ευρώ, με ΦΠΑ : 135.271,46 €

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί με χρήση της πλατφόρμας του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων (ΕΣΗΔΗΣ), μέσω της διαδικτυακής πύλης www.promitheus.gov.gr του ως άνω συστήματος με καταληκτική ημερομηνία υποβολής προσφορών την Παρασκευή 16/02/2024 και ώρα 15:00.

Η προσφορά πρέπει να συνοδεύεται υποχρεωτικά από Εγγυητική Επιστολή Συμμετοχής.

Τα έγγραφα της σύμβασης είναι διαθέσιμα μέσω της ιστοσελίδας της αναθέτουσας αρχής https://ee.uth.gr/el/procurements και της διαδικτυακής πύλης www.promitheus.gov.gr, στην οποία υποβάλλονται ηλεκτρονικά τυχόν αιτήματα των συμμετεχόντων οικονομικών φορέων.

Για πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην Αναθέτουσα Αρχή (Τμήμα Προμηθειών ΕΛΚΕ).